Jak oprawić haft na kartce - tutorial na blogu DIY

Dzisiejszy post będzie inny od pozostałych. Dzięki wygraniu w jednym z wyzwań na blogu DIY - zrób to sam, miałam przyjemność przygotować dla Was mały kursik.

W wyzwaniu "Truskawkowe Love" moja kartka zdobyła pierwsze miejsce, dzięki czemu mogę wziąć udział w Gościnnych Występach. Chciałabym się podzielić z Wami moim sposobem na oprawianie haftu na kartce.

Do zrobienia kartki potrzebujemy:

- baza kartki 13,5 x 13,5 cm
- 2 sztuki papieru scrapowego
- biały papier wizytówkowy
-klej, kostki lub taśma dystansowa
- taśma dwustronnie-klejąca
- nożyczki, gilotyna lub trymer
-ołówek, kość do bigowania
- i  oczywiście mały haft

1. Docinam jeden z papierów scrapowych i przyklejam go na bazę. Papiery, które wybrałam są dosyć cienkie, dlatego przyklejam je za pomocą taśmy dwustronnej.

2. W drugim papierze za pomocą wykrojnika wycinam okienko, w którym umieszczę haft. Wybrałam kształt owalu.

3. Kanwę z haftem docinam w taki sposób, żeby swobodnie zmieściła się pod papierem, ale również żeby nie wystawała z żadnej ze stron. Następnie przycinam papier wizytówkowy (może być też blok techniczny) do rozmiaru kanwy. Oklejam go taśmą dwustronną.

4. Po zdjęciu zabezpieczenia przyklejam kanwę i całość umieszczam pod wyciętym okienkiem. Na pozostałej części papieru umieszczam kostki dystansowe.

5. Niestety moje kostki są kiepskiej jakości, dlatego przed przyklejeniem papieru na bazę kartki, nakładam na nie po kropelce kleju.

6. Zostało już tylko ozdobienie kartki. Wykorzystam tutaj sznurek jutowy, papierowe różyczki, listki oraz napis.

Gotowa kartka prezentuje się tak.

Mam nadzieję, że kurs na taką kartkę pokazałam w czytelny sposób, i że się komuś przyda :) A kartkę tę przygotowałam specjalnie dla Maryli, która niedawno obchodziła swoje urodziny :)

Spokojnego weekendu :)

1. Świetny kursik i karteczka :)

2. Cudny kursik, a efekt genialny! Pozdrawiam! ;)

3. tutorial czytelny i dobrze opracowany. Ja do podklejania haftów używam kartonów po różnych produktach a papier wizytówkowy służy za bazę :] Super karteczka wyszła :)

4. Rewelacyjny i bardzo czytelny kurs. W sam raz dla początkujących :)
    Karteczka zachwycająca Ewuniu ^_^

5. Świetny kursik, kartka śliczna.:)

6. Bardzo czytelny kursik Ewciu a karteczka prześliczna!
    Cieplutko pozdrawiam :)

7. Ewciu, super kursik i piękna karteczka.
    Buziaczki.

8. uwielbiam haft na karteczkach, dzięki wielkie za tutorial :)

9. Znakomity kurs i fajna karteczka