Choinka 2019 - kwiecień

Witajcie w ten piękny poranek.

Do świąt zostało już bardzo niewiele, ale dzisiaj nie będę pokazywać Wam nic związanego z Wielkanocą. Dzisiaj będzie o zawieszce bożonarodzeniowej, którą wykonałam na zabawę Choinka 2019 u Kasi.

Już od dawna podobały mi się prace autorstwa Oleny (tutaj link do sklepu), ale bałam się, że sobie z taką formą haftu nie poradzę. No ale, wzór zakupiłam i trzeba było powoli w jakiś sposób podejść do tematu. Łatwo, prosto i przyjemnie nie było, a przynajmniej w ostatnich etapach zszywania. Efekt końcowy wygląda tak.

Największy problem miałam z dachem. No wyszedł krzywo, ale w ostateczności cieszę się, że sobie jakoś z nim poradziłam.

Jeśli chodzi o sam wzór i instrukcję, to naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Wszystko jest w bardzo prosty i czytelny sposób przedstawione. Dołączone są też ilustracje z poszczególnych etapów zszywania księgarni.

Haft posiada wiele malutkich detali, ale to właśnie one nadają mu tego magicznego charakteru. Brakuje jeszcze samej metalowej zawieszki na dachu, ale ją muszę dopiero kupić.

Czy się kiedyś jeszcze zdecyduję na haft od tej autorki? Na pewno nie w najbliższym czasie. Niestety te wzory do najtańszych nie należą, a poza tym moje nerwy i pokłute palce muszą odpocząć ;)

Do zabawy zgłaszam również zawieszkę z mikołajem.

Do następnego posta :)

1. Krásna Choinka, ja by som ocenila aj návod :-)
    Pekný deň,
    A.

2. Księgarnia wyszła wspaniale. U Ciebie zawsze można zobaczyć coś wyjątkowego :-)

3. Moim zdaniem dach wyszedł dobrze :) Całość wspaniała!

4. Mi też się ta forma podoba od dawna, może kiedyś się skusze do zrobienia czegoś takiego. Ty Ewuniu bardzo fajnie sobie z tym poradziłaś i masz super zawieszkę :)

5. Jaki misterny hafcik :)
    Pozdrawiam.

6. Przepiękne prace :) bardzo oryginalne :)

7. Magiczna praca, niesamowicie klimatyczna. Wykonanie zachwycające, podziwiam. :)

8. Bardzo fajne zawieszki! Wykończenie mogło dać w kość.:)

9. Wspaniała bożonarodzeniowa ozdoba, taka klimatyczna.
    Uściski.

10. Zdrowych,spokojnych Świąt Wielkanocnych.

11. Wyszło wspaniale Ewciu, to śliczna ozdoba.
    Życzę Ci spokojnych i radosnych Świąt!

12. Świetnie wyszło, efekt wart całego wysiłku :)

13. piękna księgarnia ;) sama noszę się z zamiarem zrobienia któregoś z tych wzorów ale ta cena trochę mnie odstrasza ;)

14. Zawieszka przepiękna, ja nie mam odwagi zabrać się za tak skomplikowane formy.
    Ewuniu, pięknie dziękuję za kartkę, ja tym razem nie dałam rady.. Teraz więc Życzenia ciepłe jak tchnienie wiosny składam Ci w ten czas radosny. Niech wszystkie troski będą daleko, a dobro płynie szeroką rzeką 😊 Wesołego Alleluja!

15. Piękna księgarnia, naprawdę jestem pod wrażeniem jak Ci wyszła - co tam, że dach krzywy! No i ten motyw z Dziadka do Orzechów na wystawie sklepowej... tak mi się przynajmniej kojarzy ;) Warto było chyba sobie pokłuć nieco palce ;)
    Spokojnych, rodzinnych i pogodnych Świąt życzę :)

16. Zaszalałaś Ewciu...forma przestrzenna wygląda świetnie.
    Bardzo mi się podoba taki typ zawieszek ale sama niestety jeszcze nie próbowałam;)
    No i jak zawsze musze napisać,że boskie zdjęcia zrobiłaś:)
    Buziaki :*
    K.

17. Śliczne hafciki i super dekoracje z nich powstały :)